Sieć współpracy i wsparcia pedagogów, psychologów i doradców zawodowych

Zapraszam

Państwa pedagogów, psychologów i doradców zawodowych w dniu 18 października 2017 r. o godz. 11:00-13:00 na bezpłatne szkolenie:

„Wspieranie ucznia w wyborze drogi edukacyjno- zawodowej.”

Zajęcia poprowadzi pan Arkadiusz Nepelski.

Szkolenie odbędzie się w CKZiU w Jarosławiu ul. Poniatowskiego 63A.

Zgłoszenia do dnia 10 października 2017r.

pod nr tel. 166214178 lub 166230732 oraz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                                             Jadwiga Baran - Mazurkiewicz

 

 

 

"Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."
W. Szymborska

logo

CZYTAM, WIEM, CZUJĘ…

Projekt popularyzujący czytelnictwo w jarosławskich przedszkolach,

szkołach podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i placówkach


1 lutego – 15 czerwca 2017 r.

Pliki do pobrania:

Zgłoszenia pod nr tel. 166214178, osoby koordynujące:

Jadwiga Baran - Mazurkiewicz i Alina Gral

 

OFERTA DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI

TRENING PEWNOŚCI SIEBIE

  • Zajęcia dla uczniów, którzy doświadczyli przemocy ze strony rówieśników.
  • Program obejmuje pracę warsztatową mającą na celu psychoedukację oraz nabycie praktycznych umiejętności asertywnego zachowania się.
  • Celem tych oddziaływań jest wyjście z roli osoby pokrzywdzonej.
  • Zajęcia warsztatowe z uczniami 3 spotkania po 3 godziny odbywać się będą co 2 tygodnie (początek po zebraniu grupy).
  • Program obejmuje pracę warsztatową z rodzicami uczestniczących uczniów.
  • Po zakończeniu programu odbędą się 2 spotkania z rodzicami, podsumowujące zrealizowany program.

Zajęcia odbywać się będą w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Jarosławiu, ul. Poniatowskiego 63.

Prowadzone będą przez pracowników poradni:

mgr Barbarę Ullmann – pedagoga oraz mgr Ewę Raróg – psychologa.

ZGŁOSZENIA POD NUMER TEL. 16 621 41 78    LUB      16 623 07 32

 

Zaproszenie na warsztaty dla rodziców dzieci z autyzmem

Poznaj świat zmysłami dziecka z autyzmem”

Warsztaty odbędą się w dniach: 06.06.2017r. oraz 03.07.2017r. od godz. 10.00- 12.00 w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Jarosławiu, ul. Poniatowskiego 63.

Warsztaty dla rodziców dzieci z diagnozą ASD, bądź podejrzeniem jego występowania.

Celem spotkania jest wyjaśnienie czym jest autyzm, jak pracować i postępować z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie w sekretariacie Poradni pod nr telefonu 16 6214178

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby prowadzące: Agnieszka Starzecka-Huk , Ewa Szpitman

 

Europejski Tydzień Autyzmu

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Autyzmu w czwartek 8 grudnia 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu odbyła się konferencja pt. „Wspieranie w rozwoju dziecka i ucznia z autyzmem i zespołem Aspergera – rola nauczycieli, rodziców i specjalistów.” Organizatorem konferencji była Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Jarosławiu. W konferencji wzięło udział sto trzydzieści osób: dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice oraz terapeuci, pracujący na co dzień z dziećmi z autyzmem.

Celem konferencji było popularyzowanie wiedzy o zaburzeniach ze spektrum autyzmu. Uczestnikom spotkania zostały przedstawione zagadnienia, dotyczące funkcjonowania dziecka z autyzmem i zespołem Aspergera zarówno w życiu codziennym, jak i w przedszkolu i w szkole. Zaprezentowane zostały również metody terapeutyczne mające na celu wspomaganie rodziców i ich dzieci.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonała pani Jadwiga Baran – Mazurkiewicz, dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Jarosławiu, która powitała wszystkich zgromadzonych, przedstawiła obszary pracy diagnostycznej i terapeutycznej prowadzonej w Poradni dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Następnie głos zabrała Naczelnik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej pani Lucyna Paulo, podkreślając jak ogromna jest potrzeba zdobywania i rozszerzania wiedzy na temat autyzmu.

Szczególne zainteresowanie wzbudziły wystąpienia prelegentów. Pani Marzena Pelc – Dymon, lekarz, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży w swoim wykładzie pt. „Autyzm wczesnodziecięcy” zaprezentowała najnowsze badania w zakresie diagnozy i terapii zaburzeń ze spektrum autyzmu. Następnie wystąpiła pani Ewa Szpitman, logopeda, oligofrenopedagog, specjalista z zakresu autyzmu z Poradni, która wraz z panią Agnieszką Starzecką – Huk, logopedą, specjalistą z zakresu autyzmu, również pracującą w Poradni przygotowała prezentację na temat „Metod rozwijania mowy i umiejętności komunikowania się dziecka z autyzmem”

W drugiej części konferencji słuchacze zapoznali się z metodami wspieraniaw rozwoju przedszkolaka z autyzmem, które zaprezentowała pani Magdalena Zagrobelna, nauczycielka, oligofrenopedagog z Miejskiego Przedszkola nr 8 Montessori w Jarosławiu. Kolejne zagadnienie „ Edukacja wczesnoszkolna dziecka z autyzmem” przedstawiła pani Małgorzata Zygmunt, oligofrenopedagog ze SOSW w Jarosławiu. Pani Beata Łaba, pedagog, olifrenopedagog, psychoterapeuta pracująca w Poradni Psychologiczno – Pedagogocznej w Jarosławiu, przybliżyła zebranym temat „ Uczeń z zespołem Aspergera – zajęcia rewalidacyjne i terapia Biofeedback.” Następnie pani Edyta Dutkiewicz i pani Aleksandra Matwij nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu w prezentacji „Funkcjonowanie ucznia z autyzmem i zespołem Aspergera z perspektywy nauczyciela wspomagającego” podzieliły się swoimi doświadczeniami z pracy w klasie integracyjnej.

Podsumowując, pani Jadwiga Baran - Mazurkiewicz dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Jarosławiu powiedziała, że tyle jest obrazów autyzmu, ile osób z tym zaburzeniem, a najlepszym lekiem na autyzm są wyrozumiali nauczyciele, uczynni pracodawcy, społeczność dająca wsparcie i rodzice, którzy dostrzegają potencjał swojego dziecka.

Dziękujemy gościom, prelegentom oraz wszystkim uczestnikom.

Galeria zdjęć

Materiały z konferencji do pobrania:

„Komunikowanie się to umiejętność użyteczna przez całe życie. Może być inna niż standardowa, może być niezwykła Najważniejsze - by była skuteczna!”

UCZEŃ Z ZESPOŁEM ASPERGERA - ZAJĘCIA REWALIDACYJNE
I TERAPIA BIOFEEDBACK